Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Zdroj: Živě
Zdroj: Živě
Zdroj: Živě
Zdroj: Živě
6
Fotogalerie

Recenze sluchátek Buxton BHP 8700. Bezdrátové pohodlí pro každodenní použití s obří výdrží. A do tisícovky

Plusy
hmotnost a pohodlí
velká výdrž
Multipoint
skvělá cena
Minusy
nepoužitelný bass mode
horší zvuk mikrofonu
8  /10

Značka Buxton v našich končinách není neznámá a vypadá to, že se z ní pomalu ale jistě stává konkurence pro výrobce levných sluchátek a reproduktorů, jako je Lamax, NiceBoy nebo Sencor. Tentokrát jsme otestovali velká uzavřená sluchátka s obří výdrží a označením BHP 8700. 

V nabídce výrobce je tento model někde uprostřed – cenově níže najdeme model BHP 7300, dražší je pak dvojice BHP 9800 a BHP 18000 Dilham, která již nabídne potlačení hluku a cenovka se přehoupla přes tisícovku.

Konstrukce a zpracování

Testovaný model BHP 8700 je dostupný ve třech barevných provedeních – černá, bílá a zelená. Na první pohled je zde patrná inspirace u modelů renomovaných značek a celkový design je řekněme „generický“ podobně jako u většiny levných sluchátek této kategorie.

P6166424.jpg

Sluchátka jsou celoplastová s kovem vyztuženým hlavovým mostem a skládací konstrukcí, kdy se mušle otáčí v rozsahu cca 100° a zároveň je možné je sklopit dovnitř hlavového oblouku. Vůli bychom zde hledali marně a otáčení v kloubech jde možná až příliš ztuha, předpokládáme však, že po chvíli používání klouby mírně povolí.

Vzhledem k možnosti otočení celé mušle cením směr otáčení, kdy vám při odložení kolem krku spočinou sluchátka náušníkem na klíčních kostech, takže nic netlačí a minimálně překážejí.

P6166422.jpg

Samotné náušníky jsou vyrobeny z molitanu bez paměťového efektu a jsou vcelku měkké, potažené umělou kůží. Při nasazení se náušníky výrazněji zmáčknou, což s sebou nese pozitivní efekt v podobě lepšího utlumení okolí, zvolený materiál potahu však není zcela ideální, jelikož při dotyku „vrže“. Samotná sluchátka jsou pravděpodobně volbou typu plastu vcelku dost náchylná na přenos ruchů od dotyků apod.


Buxton BHP 8700

Cena: 

www.buxton.cz

  • konstrukce: uzavřená circumaurální sluchátka
  • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
  • velikost měničů: 40 mm
  • mikrofon: ano, v pravém sluchátku
  • udávaná výdrž: až 60 h (50% hlasitost), až 54 h (100% hlasitost)
  • nabíjení: USB-C, cca 2h, rychlé nabíjení 10 min = 5 hodin poslechu
  • bezdrátové nabíjení: ne
  • konektivita: Bluetooth 5.3, SBC, AAC
  • mobilní aplikace: ne
  • příslušenství: USB-C kabel, manuál
  • zvýšená odolnost: ne
  • hmotnost: 224 g
  • rozměry pouzdra: 160 x 197 x 81 mm

Levá mušle je bez jakýchkoliv konektorů či tlačítek, vše zde obstarávají tlačítka po obvodu pravé mušle, která ukrývá také nabíjecí USB-C konektor a mikrofon. Samotná sluchátka jsou pak osazena měniči o průměru 40 mm a přenos zvuku je v režii Bluetooth 5.3 LE s podporou kodeků SBC a AAC.

Možnost připojení kabelem do audiokonektoru zde bohužel chybí, stejně tak přenos zvuku prostřednictvím USB kabelu. V balení najdete vedle sluchátek a uživatelského manuálu pouze napájecí kabel, alespoň textilní sáček pro přenášení by se hodil.

Komfort a ovládání 

Sluchátka jsou velmi lehká, což se pozitivně promítá do komfortu při používání. Ten je na velmi dobré úrovni, přítlak je dostatečný, avšak ne přehnaný. Rozmezí nastavení hlavového mostu je vhodně zvolené, takže je mohou bez problémů nosit i uživatelé s menším obvodem hlavy.

Polstrování hlavového mostu i náušníků je dostatečné, ale dost měkké, takže lze předpokládat jejich rychlejší opotřebení, kdy již nebudou tak dobře plnit svoji funkci. A tu plní dobře, jelikož ani po delším poslechu sluchátka nikde netlačí a na hlavě je příliš nevnímáte.

P6166427.jpg

Ovládání je zde trošku odlišnější od běžného standardu v dané kategorii a kombinuje celkem čtyři tlačítka s pevně nastavenými funkcemi, které vyvoláte krátkým, dlouhým  nebo vícenásobným stiskem tlačítka.

Zapnutí a vypnutí dlouhým stiskem multifunkčního tlačítka je doprovázeno hlasovým oznámením, následuje dvojice tlačítek pro změnu hlasitosti nebo posun mezi skladbami a samostatné tlačítko na přední straně pro přepínání přednastaveného ekvalizéru v režimech Signature mode a Bass mode.

Krátkým stiskem hlavního tlačítka také spustíte/pozastavíte přehrávání nebo přijmete/ukončíte hovor, dvojitým stiskem aktivujete hlasového asistenta a trojitým stisknutím pak režim nízké latence zvuku. Pokud byste hledali obslužnou aplikaci, tak ta k dispozici bohužel není, takže se musíte spolehnout z pohledu zvuku na originální naladění nebo použít vlastní ekvalizér.

P6166428.jpg

Ergonomie ovládání tedy není nijak složitá a je vcelku intuitivní, tlačítka jsou gumová a vizuálně moc neladí se zbytkem sluchátek, mají však jistý stisk a jedinou výtku mám k umístění tlačítka pro volbu ekvalizéru, které se velmi často samo stisklo při odložení sluchátek na stůl, nebo jsem jej stiskl nechtěně při nasazování sluchátek.

Hudební projev

Jak jej charakterizovat – nenudí ale ani úplně nenadchne. Zvuk není nijak nevhodně zabarvený s dobře zastoupenými pásmy a celkovým zábavnějším naladěním. Má samozřejmě své limity, kterými jsou menší dynamika projevu, pomalejší basy a také spíš průměrné podání prostoru.

Zvukové profily Signature/Bass jsou v podstatě zbytečné, jelikož zdůraznění basové složky s sebou nese totální zahlcení zvuku duněním a nehezky znějícím pomalým basem, takže tento režim je prakticky nepoužitelný. Ale ostatní to nabízí také a pokud se vám to líbí...

Celkově nečekejte žádné velké zvukové překvapení, hudební projev je možné charakterizovat jako slušný zábavný průměr, uvítali bychom více čistoty a vzdušnosti. U komplexnějších skladeb s více nástroji počítejte zejména při vyšší hlasitosti se sléváním zvuku. Na druhou stranu s přihlédnutím k cenovce a k výdrži sluchátek jim to klidně  odpustíte.

P6166429.jpg

Co se telefonních hovorů týká, tak zde je výsledek daný cenou a použitím pouze jednoho základního mikrofonu. V prostředí domácí kanceláře bude přenos zvuku dostačující a naproti tomu jde i možnost využít Mutipoint, tedy současné bezdrátové připojení notebooku a telefonu. Venku už to znamená nekvalitní zvuk pro druhou stranu, nemluvě o horší srozumitelnosti například při online hovorech.

1a31e411-da43-46d5-af63-57e1df350e9b

Verdikt

Buxton BHP 8700 jsou velmi zajímavá sluchátka, přihlédneme-li k jejich pořizovací ceně a výdrži přes 50 hodin, která je opravdu reálná (za dobu používání jsem nabíjel pouze dvakrát) a výrazně tak zvyšuje jejich použitelnost.

Sluchátka se samozřejmě nemohou rovnat dražší a vyspělejším modelům renomovaných značek, na druhou stranu však velmi dobře poslouží jako alternativa k levným bezdrátovým špuntům, která zkrátka nevyhovují tvarem každému a jejich delší poslech s sebou mnohdy nese i nechtěný tlak v uchu.

Za cenu těsně pod tisíc korun jsou to sluchátka velmi dobrá – nabídnou opravdu hodně, nejen co se výdrže týče. Zejména ve srovnání s konkurencí dostanete větší pohodlí při delším nošení, což je mimo jiné dáno univerzálnějším oválným tvarem mušlí.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud