JLab Go Air Pop: Nejlevnější a s parádní výdrží
V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré zcela bezdrátové špunty (True Wireless, TWS) JLab Go Air Pop. Tato sluchátka vydrží až osm hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. Výhodou je integrovaný krátký dobíjecí USB kabel, takže ho nikdy a nikde nezapomenete.
Je to levný, ale designově povedený model. Na výběr máte z několik barev, sluchátka mají dotekové ovládání a podporují hlasové asistenty. I přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4). Bluetooth je ve verzi 5.1.
Sluchátka mají 6mm měniče. Po zvukové stránce z nich dostanete plný zvuk s překvapivě dobrými středy i výškami, ale zároveň s údernými basy a dobrým vykreslením stereoprostoru. Výrobce navíc rovnou nabízí tři zvukové profily.
Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, nebo máte málo peněz, tak TWS sluchátka JLab Go Air Pop jsou to nejlepší „nejlevnější“, co můžete mít. Za tuto cenu těžko najdete lepší poměr cena/výkon. Jsou perfektní volbou pro začátečníky ve světě True Wireless nebo jako záložní pár sluchátek.
Pokračování 2 / 17
Sony WF-C510: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk
Populární japonský výrobce má zajímavý model také v levnější kategorii – Sony WF-C510 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.
Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.
Malé pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 11 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na 22 hodinách. Samotné usazení v uchu je velmi pohodlné a mimořádně jisté, stačí zvolit vhodnou velikost nástavců (v balení jsou tři – SS, M a LL). Vzhled je čistý a jednoduchý (vybrati si můžete ze čtyř barev).
Pro připojení slouží Bluetooth 5.3, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.
O něco dražší model Sony WF-C700N (1 899 Kč až 3 325 Kč) nabídne stejné kvality, ale přidává praktické aktivní potlačení hluku.
Pokračování 3 / 17
Jabra Elite 2: Nejlepší dostupné špunty pro sportovce
Nejen sportovcům doporučíme výborná TWS sluchátka Jabra Elite 2. Výrobce na rozdíl od některých ostatních využívá stejnou propracovanou ergonomii ve všech řadách, takže tahle „budgetovka“ vypadá prakticky stejně prémiové řady. I u levnějšího modelu Jabra zaručuje odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemají šanci.
Přestože sluchátka nemají rozměrnější háčky za uši, či opěrky, tak díky ergonomii a silikonovým špuntům velmi dobře drží i při běhu a dalších aktivitách. K tomu přidávají dobré pasivní utlumení okolí.
Sluchátka jsou příjemně malá, výrobce slibuje vydrž sedm hodin na jedno nabití, v reálu se dostanete klidně až k devíti hodinám. Opravdu kapesní pouzdro dává dalších čtrnáct hodin, takže se dostanete minimálně na celkových 21 hodin. Nabíjí se přes USB-C.
O zvuk se starají 6mm měniče, zvuk je dynamický, zábavný se silnými basy, ale přitom s velmi hezkými a čistými vokály. V dané kategorii jde o jedny z nejlépe hrajících sluchátek.
Jsou zde dva integrované mikrofony (čtyři má Jabra 3), nechybí Alexa, podpora Siri & Google Assistant. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde aptX a SBC, párování zjednodušuje Google Fast Pair. Na výběr máte ze dvou barev.
Ještě máme dva tipy. Vzhledem k tomu, že Jabra bude od roku 2025 vyrábět už jen produkty pro profesionální klientelu, běžná sluchátka True Wireless vyprodává. Za mimořádnou cenu se tak dají pořídit výborné špunty Jabra Elite 3 (2 349 Kč), případně vynikající a prakticky bezchybné Jabra Elite 4 Active (2 131 Kč až 2 846 Kč). Sportovní „čtverky“ přidávají především účinné aktivní potlačení hluku.
Pokračování 4 / 17
Intezze Cliq: Skvělé miniaturní špunty s kovovým pouzdrem
Také sluchátka Intezze Cliq se povedla. Jsou velmi malá, včetně odolného kovového pouzdra, a mají skvělou výdrž. Na jedno nabití vydrží hrát osm hodin, s pouzdrem se dostanete na fantastických čtyřicet hodin. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší.
O zvuk se starají 10mm měniče. Jsou naladěné zábavně, zvuk je ovšem velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek. Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky.
Intezze Cliq prakticky nemají konkurenci, pokud vyžadujete kompaktní provedení a kovové pouzdro. Celkově jde o univerzální sluchátka s vynikajícím poměrem cena/výkon. A zápor? Cenou za malé pouzdro je méně pohodlné vyjímání sluchátek.
Pokračování 5 / 17
Nothig Ear (a): Neobvyklá, ale vážně dobrá sluchátka
Sluchátka Nothing Ear (a) jsou jiná. Mají průhledné pouzdro, které odhaluje vnitřní komponenty. Jsou vybavena 11,6mm měniči, které zaručují bohatý a vyvážený zvuk. Ať už posloucháte hudbu nebo podcasty, kvalita zvuku je více než dobrá.
Pro připojení je zde Bluetooth 5.1. Výborný LDAC doplňují standardní kodeky AAC, SBC. Nechybí aktivní potlačení hluku, sluchátka jsou tak vhodná do hlučného města nebo kanceláře. Výdrž je výborná, na jedno nabití je to až 9,5 hodiny, celkově s pouzdrem máte fantastických 43 hodin.
Nothing Ear (s) patří mezi velmi komfortní a současně stabilní modely. Dotekové ovládání je samozřejmostí – můžete přijímat hovory, měnit skladby nebo aktivovat hlasový asistent.
Nižší cena znamená, že ačkoliv ANC dělá svou práci, není to úplně na úrovni těch nejdražších modelů. Počítejte také s průměrnou kvalitou hovoru v hlučném prostředí. Celkově vzato, Nothing Ear (a) nabízejí skvělou kombinaci stylu, zvuku a pohodlí.
Pokračování 6 / 17
Anker Soundcore Space A40: Malé překvapení s ANC
Cenově dostupná sluchátka Anker Soundcore Space A40 nabízí maximum, co lze v této cenové kategorii chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní kodek LDAC Hi-Res (a samozřejmě také SBC a AAC). Nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.
Sluchátka mají teplý a příjemný zvuk bez zvýrazněných basů, jsou tedy vhodná pro ty, kdo hledají neutrálnější a čistější přednes – milovníci dunivé taneční hudby nechť hledají jinde. Aplikace ale samozřejmě nabízí ekvalizér a předvolby pro přizpůsobení zvuku. Adaptivní ANC se přizpůsobuje okolnímu hluku a na cestách dobře blokuje zejména hluk motorů.
Sluchátka Anker Soundcore Space A40 slibují obrovskou výdrž na jedno nabití – 10 hodin + 40 hodin pouzdro, celkem 50 hodin. V reálu počítejte s osmi hodinami se zapnutým ANC; pokud ale zvolíte náročnější LDAC, dostanete kolem šesti hodin. Konstrukce je pohodlná, sluchátka dobře drží v uších, odolnost plní dle IPX4. Chcete-li vyvážený, čistý zvuk, v dané ceně asi nic lepšího nekoupíte.
Pokračování 7 / 17
Sennheiser CX True Wireless: Vyvážený zvuk a dlouhá výdrž
Sluchátka Sennheiser CX True Wireless jsou určena náročnějším posluchačům, kteří hledají kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž. Nezapřou svůj původ a pro Sennheiser typické naladění. Zvuk je zde opravdu vyvážený. Pokud máte mobilní zařízení s podporou kodeku aptX nebo AAC, užijete si opravdu čistý přednes.
Jedinou výtku bychom měli k mikrofonu – jeho kvalita zvuku není příliš dobrá a druhá strana se vás může ptát, co jste vlastně říkali.
Aktivní potlačení hluku pak přidává vyšší model Sennheiser CX Plus True Wireless (2 369 Kč až 4 190 Kč). Ten kromě ANC nabídne také kodek aptX Adaptive a ještě o něco lepší, detailnější zvuk.
Pokračování 8 / 17
Samsung Galaxy Buds3: Chytré pohodlí s ANC
Sluchátka Samsung Galaxy Buds3 se budou líbit těm, kdo nemají rádi uši ucpané špunty, a současně chtějí kvalitní zvuk a aktivní potlačení hluku. Buds3 mají kompaktní a ergonomický design, velmi pohodlně se nosí. Pyšní se intuitivním ovládáním gesty, dotekové samozřejmě také nechybí, zajímavostí je Galaxy AI překladatel, který tlumočí konverzaci v reálném čase.
Sluchátka nabídnou 5 hodin poslechu na jedno nabití s celkovou dobou 30 hodin včetně nabíjecího pouzdra. Bluetooth 5.4 s LE Audio podporuje kodeky AAC, ABC a SSC od Samsungu a výborný Samsung Seamless Codec (SSC UHQ) se zvukem až do kvality 24 bit/96 kHz. To nejenže garantuje stabilní připojení s minimální latencí, ale také nadstandardně kvalitní přenos hlasu – podmínkou je tady však telefon Samsung.
O zvuk se starají 11mm měniče. Poskytují čistý, vyvážený zvuk, adaptivní ekvalizér automaticky upravuje charakter dle poslouchaného obsahu, aby reprodukce byla co nejkvalitnější. Nechybí ani podpora zvuku prostorového zvuku 360 Audio. Potěší adaptivní aktivní potlačení hluku (ANC), což ocení především cestující a lidé pracující v hlučném prostředí. Vzhledem k otevřené konstrukci je ale účinnost nižší, než u špuntů Buds 3 Pro. Voděodolnost dle IP57 chrání sluchátka před deštěm a potem při sportovních aktivitách.
Samsung Galaxy Buds3 jsou prémiová bezdrátová sluchátka určená náročným uživatelům vyžadujícím kvalitní zvuk.
Pokračování 9 / 17
Apple AirPods: Kdo nemá rád špunty?
Sluchátka Apple AirPods 4 nejsou levná, ale pokud však nemáte rádi špunty, které je nutné zasouvat do zvukovodu, tohle pro vás mohou být ideální sluchátka. Nehleďte na to zda máte Apple, nebo telefon s Androidem – AirPods v obou případech fungují skvěle, byť s iPhonem získáte funkce navíc.
Čtvrtá generace se může pochlubit výkonnějším čipem H2 a je ve dvou verzích, ta dražší má aktivní adaptivní potlačení hluku (ANC) s režimem propustnosti, či detekce konverzace, kdy sluchátka automaticky ztlumí hlasitost. Nechybí prostorový zvuk se snímáním polohy hlavy a odolnost proti vodě. Výdrž je 5 hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak 30 hodin. Verze s ANC má bezdrátové dobíjení pouzdra a USB-C konektor.
„Čtverky“ mírně upravily ovládání, nově nožička snímá sílu stisku pro ovládání přehrávání hudby a hovorů. Dále při komunikaci s hlasovou asistencí Siri můžete kývnout hlavou pro „ano“ nebo zavrtět hlavou pro „ne“. Proti přechozí generaci byla vylepšena odolnost proti vodě a potu (plní IP54). Lehounká sluchátka v uchu dobře sedí, netlačí a jsou velmi příjemná i po delší době. Stabilita při dynamičtějších pohybech je vzhledem ke konstrukci samozřejmě horší.
Protože to je Apple, je zde kodek AAC, ten však podporuje i většina telefonů s Androidem. Zvukově patří mezi nejlepší „otevřená“ sluchátka, s ohledem na konstrukci s překvapí objemem basů. K tomu přičtěte velmi dobré mikrofony a kvalitní snímání hlasu při hovorech.
Pokud chcete ušetřit a nepotřebujete aktivní potlačení hluku, klidně si pořiďte o něco levnější variantu Apple AirPods 4. Pouzdro ale budete dobíjet jen přes USB-C, bezdrátové má jen verze s ANC. Po ostatních stránkách jsou sluchátka shodná.
Pokračování 10 / 17
Samsung Buds 3 Pro: Zvuk, ticho, komfort
Sluchátka Samsung Galaxy Buds 3 Pro nabízejí jeden z nejlepších zvukových zážitků ve své kategorii. Díky dvoupásmovým dynamickým měničům si užijete hluboké basy i ostré, jasné středy a výšky. Bezdrátové špunty mají výrazný a přirozený zvuk se spoustou detailů. Nechybí ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos, což znamená, že si naplno vychutnáte i filmy a herní efekty.
Sluchátka mají velmi účinné aktivní potlačení hluku, Samsung navíc zapracoval na transparentním režimu. Na jedno nabití zvládnou až 8 hodin poslechu, s pouzdrem se dostanete až na 29 hodin celkově. Skvělou vlastností je rychlé nabíjení, kdy pouhých pět minut v pouzdře zajistí až hodinu poslechu. Buds 3 Pro se umějí nabíjet i bezdrátově.
Sluchátka skvěle padnou do uší, jsou pohodlná, ale současně velmi stabilní. Díky odolnosti proti vodě a potu (certifikace IPX7) je lze bez obav využívat pro sport i na cestách. S telefony Samsung využijete funkci Auto Switch, která automaticky přepne sluchátka na zařízení, na němž zrovna přehráváte obsah nebo přijímáte hovor.
Kvalita hovoru je výborná. Buds 3 Pro mají tři mikrofony s vysokou citlivostí a nechybí potlačení hluku větru. Výsledkem je čistý, přirozený zvuk pro hovory i v hlučnějším prostředí.
Levnější, univerzální variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds FE SM-R400 (1 422 Kč až 3 479 Kč). Ta ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort, pohodlí a základní aktivní potlačení hluku. Na jedno nabití vydrží tato sluchátka hrát pět hodin, s pouzdrem jste až na 29 hodinách. Nabíjejí se přes USB-C, nebo bezdrátově.
Pokračování 11 / 17
Technics EAH-AZ60M2/AZ80: Excelentní zvuk a mraky funkcí pro ty, kdo nemají rádi automatiku
Od japonského Technicsu doporučíme rovnou dvoje špuntová sluchátka Technics EAH-AZ60M2 a Technics EAH-AZ80. Jde o funkčně zcela identické modely, které se liší jen velikostí, měničem a cenou. Dokonce mají stejnou výdrž – sedm hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak 24 hodin. Dobíjení je drátové i bezdrátové.
Sluchátka nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla špunty usazeny v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumily, majitel k nim dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Sluchátkům nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.
Zvuk je krásně čistý, neutrální a přitom příjemný, velmi muzikální s parádním prostorem. Technics nabízí dynamický přednes s bohatými, teplými, rychlými, velmi dobře definovanými basy. Hlasy jsou podány velmi přirozeně a příjemně, potěší velmi široký prostor.
Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10mm měničem, u AZ60 má 8 mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor a je laděný neutrálněji. Levnější, menší a o tak něco pohodlnější AZ60M2 mají o trochu „menší zvuk“ a jsou naladěna zábavněji. Výborný zvuk ale mají oboje sluchátka.
Pro připojení k smartphonu slouží Bluetooth 5.3 a kodeky LDAC, AAC a SBC. Podporován je Multipoint, přičemž umí dokonce připojit až tři zařízení současně. Zdůraznit musíme také mraky funkcí, kterými si doladíte nastavení sluchátek, a výborně a přesně fungující dotekové ovládání. Zápor? ANC je sice účinné, ale mohlo by být ještě lepší.
Technics AZ60M2/EAH-AZ80 doporučíme těm, kdo nemají rádi, když se jim spousty automatických funkcí snaží neustále pomáhat. Technics si jednou nastavíte a sluchátka už do ničeho „nekecají“. Pokud nepotřebujete automatickou změnu nastavení ANC, nebude vám zde nic chybět. Tohle je náš redakční oblíbenec.
Pokračování 12 / 17
Sennheiser Momentum True Wireless 4: Pro milovníky hudby a ty, kdo chtějí bezztrátové aptX
Zcela bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 patří do prémiové řady tohoto německého výrobce. Čtvrtá generace možná vypadá stejné jako třetí, ale vylepšení jsou značná. Sluchátka mají ještě lepší zvuk, dostaly nový čipset s aptX Adaptive/Lossless a nemají problém s dobitím pří úplném vybití baterie, jako MTW3.
Firemní 7mm dynamické měniče poskytují neutrální, čistý, vyvážený, detailní a energický zvuk s velmi širokým prostorem. Potěší ale i hluboké basy a čisté výšky. Důležité je, že přes větší přesnost a množství detailů zůstává podání hudby živé a zábavné, nesklouzává k studené analytičnosti. Proti první a druhé generaci s luxusním vzhledem ta čtvrtá vypadá možná fádněji, ale výborné zpracování a kvalitní materiály zůstaly.
O bezdrátové připojení se postará rovnou Bluetooth 5.4, kodeky jsou zde aptX Adaptive 24-bit/Lossless, aptX, AAC, SBC a LC3. K dispozici tam máte jak vyšší kvalitu zvuku, tak nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her, či multipoint k současnému připojení k dvojici zdrojů zvuku.
Aktivnější jedinci ocení nejen zvýšenou odolnost vůči potu a stříkající vodě (IP54), ale také čtyři páry silikových nástavců různých velikostí a tři páry obvodových silikonových kroužků zajišťující maximální stabilitu. Výdrž na jedno nabití je 7,5 hodin, spolu s pouzdrem Momenta nabízejí až 30 hodin poslechu. Nabíjejí se přes USB-C nebo bezdrátově pomocí libovolné nabíječky technologie Qi. Pokud bychom měli něco vytknout, tak spíše průměrné ANC, okolní hluk by mohl být utlumen ještě víc.
Jestli hledáte sportovněji zaměřený model, novinkou roku 2024 jsou sluchátka Sennheiser Momentum Sport. Kromě vyšší odolnosti (IP55) přidávají i měření tepu a tělesné teploty. Důležité je, že mají polootevřenou konstrukci, což kromě vzdušnějšího dynamického zvuku se spoustou detailů přináší také podstatné snížení nepříjemného pocitu ucpaných uší při běhu a dalších sportovních činností. Volitelné pružné silikonové háčky do uší zajišťují sluchátkům maximální stabilitu – mají tři velikosti, nebo je můžete zcela odejmout.
Pokračování 13 / 17
Bose QuietComfort Ultra Earbuds: Tiché pohodlí na cesty i pro sport
Kvalitní zvuk a excelentní potlačení hluku nabídnou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Earbuds. Jejich zvuk je vyvážený a neutrální, plný jemných detailů. Při každém vložení do ucha se navíc aktivuje automatická kalibrace, která změří akustickou odezvu zvukovodu. Díky adaptivnímu aktivnímu potlačení hluku se sluchátka přizpůsobí prostředí, takže efektivně eliminují ruchy v rušném městě, v letadle nebo při práci. Transparentní režim je samozřejmostí.
Bose mají ergonomický design s měkkými silikonovými nástavci, které zajišťují bezpečné uchycení v uších bez nepohodlí. Majitel dostane sadu FitKit – tři velikosti nástavců a tři stabilizační pásky/gumičky pro každé sluchátko. Velikosti se dají kombinovat dle tvaru ucha, pohodlí a požadované stability; třeba i pro sport. Sluchátka jsou odolná proti potu a vodě (IPX4). U Bose se můžete spolehnout na čistý přenos hlasu i v hlučném prostředí.
QuietComfort Ultra Earbuds zvládnou až 6 hodin poslechu na jedno nabití se zapnutým ANC. Nabíjecí pouzdro poskytuje dalších 24 hodin poslechu. Pro bezdrátové dobíjení ale musíte dokoupit speciální obal.
Bose QuietComfort Ultra Earbuds jsou ideální volbou pro náročné uživatele, kteří chtějí bezkompromisní zvuk, pohodlí a efektivní izolaci od okolí v každé situaci.
Bose nově přidal také zcela otevřenou variantu Bose Ultra Open Earbuds (7 190 Kč až 8 999 Kč). Tato sluchátka vůbec neucpávají uši a byť se připevní na boltec, jsou velmi pohodlná. Vlastnosti mají prakticky identické se svými bratříčky, jen samozřejmě chybí ANC. Po zvukové stránce překvapí, mají plno basů, výšek i spoustu energie. Jejich cena je však bohužel vysoká.
Pokračování 14 / 17
Sony WF-1000XM5: Vynikající TWS sluchátka s ANC
Titul krále sluchátek True Wireless s ANC nesou sluchátka Sony WF-1000XM5. Proti modelu XM4 jsou sluchátka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Sluchátka mají hladší linie, jemnější křivky, použity byly ještě prémiovější materiály a paradoxně jsou sluchátka současně decentnější. Mají zároveň menší pouzdro. A to vše při stejné výdrži 8 + 16 hodin.
O zvuk se stará 8,4mm dynamický měnič, který poskytuje čistý a detailní zvuk se špičkovou muzikálností a prostorem. Proti předchůdcům Sony ubralo trochu na expresívnosti basů a zábavnosti, kterou se vyznačují jiné modely (zejména XM3). Pokud ale chcete mohutnější basy, můžete je jednoduše zvýraznit. Aplikace vám to při osobním zvukovém testu sama nabídne. V továrním nastavení ale japonský výrobce vyšel vstříc těm, kdo preferují čistotu a rychlost.
Sluchátka mají vylepšené dotykové ovládání a bohatou výbavu, která zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat. Dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy.
Koncovky se dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých. Se správnou volbou opět pomůže aplikace a test. O připojení se stará Bluetooth 5.3, k dispozici je bezdrátový Hi-Res zvuk díky firemnímu kodeku LDAC, podporovány jsou i kodeky SBC, AAC a LC3. O vylepšení komprimované hudby se stará technologie DSEE Extreme.
Pokud nejste nároční posluchači a chcete něco podobného, ale podstatně levnějšího, doporučíme výborná malá sluchátka Sony LinkBuds S (3 127 Kč až 5 215 Kč). Aktivní potlačení hluku je o chlup méně účinné a zvuk není tak detailní, proti XM5 ale ušetříte.
Pokračování 15 / 17
Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Apple AirPods Pro 2 je zcela bezdrátový model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.
Výdrž na jedno nabití je šest hodin, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem třicet hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdru postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro 2 jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je mimořádně účinné a stejně tak režim příposlechu hlasu z okolí se současným potlačením hluků.
Nechybí vychytávky, jako je určení polohy sluchátek, či reproduktor, díky kterému založené pouzdro snadno najdete. Odolnost proti vodě a prachu dle IPX4 říká, že klidně můžete i sportovat. Pokud máte iPhone, tak AirPods Pro 2 pro vás budou nejlepší sluchátka typu TWS.
Pokračování 16 / 17
Bowers & Wilkins Pi8: Sluchátka od High-End značky
Bowers & Wilkins Pi8 představují vrchol nabídky bezdrátových sluchátek této renomovaného výrobce špičkových reproduktorů. Díky designu, špičkové zvukové kvalitě a nejnovějším technologiím si získávají pozornost náročných posluchačů. Pokud hledáte prémiová sluchátka, která kombinují sofistikovaný vzhled s výjimečným výkonem, Pi8 jsou vážným kandidátem. A ano, jsou drahá.
Sluchátka jsou vybavena 12mm dynamickými měniči s karbonovou membránou. Kvalitu poslechu výrazně vylepšuje nový digitálně-analogový převodník (DAC), zvukový procesor (DSP) a zesilovač. Tyto komponenty umožňují přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení až 24-bit/96kHz, což je možné nejen přes Bluetooth 5.4 s podporou kodeků aptX Lossless, aptX Adaptive, AAC a SBC, ale i při použití nabíjecího pouzdra jako vysílače. Výsledkem je široké a detailní zvukové podání, které zní přirozeně, věrně a s výjimečnou muzikálností.
Technologie adaptivního potlačení šumu (ANC) zajistí klid i v rušném prostředí, přičemž eliminace hluku je srovnatelná s prémiovou konkurencí. Výdrž baterie činí přibližně 6,5 hodin na jedno nabití s ANC, spolu s pouzdrem získáte energii pro 20 hodin přehrávání. Pouzdro se dobíjí bezdrátově, i přes USB-C. Sluchátka se pyšní odolností vůči prachu a vodě s certifikací IP54, což zvyšuje jejich použitelnost v různých podmínkách.
Bowers & Wilkins Pi8 sází na kvalitu, styl a především na dokonalý zvuk, čímž se řadí mezi nejlepší volby na trhu. Oproti mírně problematickému předchůdci stojí nový model určitě za pozornost.
Pokračování 17 / 17
Na předchozích listech jste našli naše redakční doporučení. Máme toho dost naposloucháno, ušima nám prošla většina sluchátek, které najdete na trhu. A za tato doporučení dáváme ruku do ohně.
Nepřehlédněte také článek, který shrnuje, jak dobře vybrat zcela bezdrátová sluchátka.
Podívejte se nyní ještě na to, jaká sluchátka jsou nejoblíbenější. V následujících přehledech je jejich pořadí v našem katalogu Zboží Živě, který připravujeme ve spolupráci se Heurekou. Toto jsou sluchátka, která se nejvíc prodávají, která mají nejlepší uživatelská hodnocení.
Nejoblíbenější sluchátka s cenou do tisíce korun
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou 1–2 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou 2–4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou nad 4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně